İçeriğe Atla Menüye Atla
Mine Lök Beyaz Ak Parti Diyarbakır Milletvekili
 

AK PARTİ İZMİR TEMAYÜL YOKLAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİK 03 Mart 2015

AK Parti İzmir il teşkilatında 1. ve 2. Bölge Milletvekili aday adaylarıyla ilgili temayül yoklaması yapıldı. İzmir'deki yoklamaya AK Parti Grup Başkanvekilleri Naci BOSTANCI ve Mahir ÜNAL ile AK Parti Diyarbakır Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanı Mine Lök BEYAZ, Denizli Milletvekili Mehmet YÜKSEL, Zonguldak Milletvekili Ercan CANDAN, Kadın Kolları MYK Üyesi Esra Hüsrev ve AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Nesibe ERDOĞAN ile birçok partilinin katılımıyla 01.03.2015 günü yapılan İzmir Halkapınar Spor Salonu'ndaki temayül yoklamasında, bazı milletvekili aday adayları kendilerini tanıtıcı broşür dağıttı, bazıları zeybek oynadı bazıları ise lokma dağıttı.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, temayül yoklamalarıyla amaçlarının "teşkilatın çeşitli kademelerinde görev alanların milletvekili adaylarına yönelik önerilerini almak" olduğunu belirtti.

Temayül yoklamalarını demokratik yarış olarak gördüklerini dile getiren Bostancı, sonuçların genel merkezde değerlendirileceğini kaydetti.

Temayül yoklamasını önemli bir veri olarak gördükleri ifade eden Bostancı, Türkiye'nin her yerinde saha araştırmaları da yaptıklarını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Türkiye'ye dönük kıstaslarının bulunduğunu bunun başlangıcının temayül yoklaması olduğunu, sahada bir kamuoyu araştırması da yapacaklarını, bu araştırmayla mevcut milletvekillerinin beğenilirliği, bilinilirliğini ölçeceklerini ifade etti.

Komisyonlar için hem temayül yoklaması hem de kamuoyu araştırmalarının önemli kriter olduğunu belirten Ünal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da içerisinde bulunduğu üst kurulda nihai listenin hazırlanıp 7 Nisan saat 17.00'a kadar YSK'ya teslim edileceğini kaydetti.

Yaklaşık 4 bin delege oy kullandı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise temayül yoklamasının bir bayram havası içerisinde geçtiğini, 1. bölgeden bin 643, 2. bölgeden de 2 bin 188 kişinin yoklamada oy kullanacağını ifade etti.

Yoklamada çıkan sonuçların Ankara'ya götürüleceğini ve orada değerlendirileceğini belirten Delican, şu anda 7'si Ankara'dan başvuru yapmak üzere 200 milletvekili aday adaylarının bulunduğunu, bu sayının 2. tercih olarak İzmir'i isteyenlerle birlikte 235 olduğunu vurguladı.

Delican, hayırlı olması temennisinde bulunduğu temayül yoklaması sonuçlarının Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı nihai komisyonda değerlendirileceğini ifade etti.

hedef2023

diyarbakir tarihi

diyarbakir ak kadro

ak parti müzikleri

mesaj gonderin

Hızlı Bağlantılar

 

 

Toplam:
1352457
Ziyaretçi Sayacı
Bugün toplam ziyaret 65
Dün toplam ziyaret 336
Bu ay toplam ziyaret 2.732
Bu yıl toplam ziyaret 65.186